איך תבחרו נכון בעלי מקצוע לשיפוץ שלכם? �
 
למי אין טראומה/חרדה/תסכול רק מהמחשבה שהוא צריך להזמין אליו הביתה בעל מקצוע? “זהו שיר מאוד עצוב, הנושא כזה כאוב” (כוורת).
 
אני מדברת על קבלן , איש אלומיניום, איש מזגנים, חשמלאי, ספקים של ריהוט, תאורה ושאר החברים שאי אפשר בלעדיהם, אבל לעיתים קשה מאוד איתם.
 
אתם צריכים להתמודד עם אנשי “מקצוע” שלא מגיעים בזמן, או כאלה שמגיעים בזמן אבל נעלמים אחרי שקיבלו תשלום ו/או לא לקחו אחריות על העבודה…
אלה שמוציאים מכם כל-כך הרבה אנרגיה, כי לא ענו בטלפון / לא חזרו אליכם בכלל והייתם צריכים לרדוף אחריהם.
לא נשכח את אלה שפשוט “עשו טובה” ובאו לעבודה אבל לא באו לעבוד…
וגם, באופן מפתיע, היו כאלה שקיבלו המלצות ובסוף הסתבר שלא הצדיקו את המוניטין שיצא להם.
 
כן, גם אני, כמעצבת פנים, שבראש מעייניה טובת הלוקחות שלה ושחשוב לה “האיך” עושים ולא רק “מה”, מודה שיש כאלה שעבדתי איתם 3 פעמים בלבד: פעם ראשונה, פעם אחרונה ופעם אחת יותר מידי…:-)
 
אז קבלו טיפים ממעצבת פנים בעלת ניסיון – איך בוחרים בעלי מקצוע ונשארים רגועים?
 
קבלו 3 טיפים חשובים שאולי ימנעו מכם את המפגש השלילי הבא שיהיה לכם ויעניקו לכם שלוות נפש בקבלת ההחלטה על בחירת בעל המקצוע:-. 
 
טיפ מס’ 1.טובים השניים מן האחד.
כאשר אתם שוכרים שירותי עיצוב/אדריכלות, ודאו שהמעצב/ת עובד בצמוד לקבלן מורשה, כצוות. כך תהיה אחריות משותפת על הפרויקט ועל בעלי המקצוע ולכם יהיה ראש שקט.
 
טיפ מס’ 2. אל תתעצלו.
כשממליצים לכם על קבלן או מעצבת, בקשו שם וטלפון של ממליץ ולכו לראות ולשוחח עם בעלי הבית לא רק על איכות השיפוץ אלא על איכות התהליך.
 
טיפ מס’ 3. אל תתפשרו.
הזול לפעמים יוצא יקר. ולא תמיד היקר הוא הטוב ביותר. “הטוב ביותר” הוא בעל מקצוע שיוצר אצלכם תחושה חיובית. שאתם מרגישים שיהיה שווה. הכסף, הזמן, האנרגיה. אם אתם מאלה שיש להם “תחושת בטן” חזקה, הקשיבו לה, אבל אל תסמכו רק עליה. (ראה טיפ מס’ 2)
 
לסיכום, מאחלת לכם שתרגישו בסוף השיפוץ, שעברתם תהליך הוליסטי, מעצים, בעל ערך מוסף גם במובן הפנימי/הרגשי וגם במובן החיצוני/הפיסי. זה יהיה הסימן שבחרתם נכון!!!