🎵סימפוניה על אנשים וצבעים – השראה לחיים!
 
ווידוי אישי– עד לא מזמן, ראיתי את העולם בשחור -לבן. תרתי-משמע. העולם שלי היה מאוד ברור ודיכוטומי. טוב/רע, נכון/לא נכון, יפה/מכוער. גם מעט אפור היה שם, אבל בעיקר שחור-לבן.
גם היום עולם הערכים שלי די ברור, אבל צבעי השחור-לבן לא נמצאים בו לבד!
כן, כן. זה שינוי שלא קרה ביום אחד. אבל…הכנסתי צבע לחיים. מכל הבחינות. בחרתי צבע חדש למותג שלי, שהיה עד עכשיו שחור ולבן. מסתבר שהוא היה חלק ממני תמיד. או לפחות המשמעות שלו. בקרוב החשיפה!!!📣
 
אני לא ממש רוצה להתמקד בפוסט הזה בעובדה הפיזיקלית, שצבע זה עניין של קולטני ראייה (קיימים שלושה סוגים שכל אחד מהם אחראי על אחד מצבעי היסוד RGB) ואורך גל שהתפתחו באבולוציה.
גם לא להסביר שהמוח שלנו מתרגם את חוקי הפיזיקה השולטים ביקום לתמונה המורכבת מקשת רחבה של צבעים וצורות, שאין להם בהכרח אחיזה במציאות. מה שאנו תופסים באופן סובייקטיבי, כצבע אדום למשל, או כהבדלים בין גוונים, אינו אלא הפרשים בין אורכי גל שונים של קרינה אלקטרו מגנטית ושל ניגודיות.
מי שמתעניין, יכול לקרוא את המאמר המקורי “קשת המחשבות – מדוע לצבעים יש השפעה כה עמוקה על התודעה שלנו?” כאן: 🌈https://www.eol.co.il/articles/605#
 
מה שמעניין אותי, זה החלק במאמר הנ”ל, שמדבר על העובדה, שעם הזמן התפתחה יכולת אסוציאטיבית לקשר צבעים שונים למשמעויות שונות. ייתכן מאוד שכל פסיכולוגיית הצבעים והרבה מההחלטות, התחושות והרגשות שלנו הם בסך הכול שכלול קוגניטיבי מופלא של ההבדל בין יום ולילה.🌠
 
וזה, חברים, הבסיס לכל תורת העיצוב.
בעולם יש קשת אדירה של צבעים וגוונים שאותם אנחנו מדמיינים או רואים. אבל זה לא באמת משנה…
כי,
לכל צבע וגוון שאנו בוחרים להכניס לחיינו, יש משמעות אישית עבורנו.
אני רואה בעיצוב פנים הבית, הקבלה לעיצוב האישיות שלנו. לפעמים אנחנו פשוט לא מאושרים.
כשאנחנו מנסים לבדוק עם עצמנו למה, לא תמיד יש לנו תשובות.
 
אז מה התרומה שלי לעיצוב בצבע של החיים שלכם? 🤔
במהלך תהליך העיצוב, אני ממקדת אתכם, מדייקת אתכם יחד את הבחירות שלכם = הצבעים שתרצו שיהיו נוכחים בחייכם, תרתי-משמע, ויוצרת עבורכם סביבת חיים שממנה תוכלו לצמוח ולהשיג את מטרותיכם בחיים.
 
משמעות עיצוב הפנים כפי שאני רואה אותה, הרבה יותר רחבה ממה שנוטים לחשוב. יש לבחירות שאנו עושים בעיצוב הבית שלנו משמעות תרפויטית. השפעה על הנפש פנימה.
לרוב צריך ייעוץ או ליווי של איש מקצוע כדי להשיג אותה באופן אופטימלי.
 
אז, יש מי שמקיף את עצמו בכל “מניפת הצבעים” – אם בקירות הבית, אם בריהוט ודקורציה ואם בלבוש – כי זה “עושה לו טוב על הלב” ומכניס אותו לתלם של עשייה ברמה האנרגטית.
ויש מי שאוהב מונוכרומטיות, כי הוא צריך שקט נפשי ומיקוד מנטלי. וגם זה עניין אנרגטי.😴
 
ואני אומרת,
לא משנה מה הצבע שלכם, חשוב שתבחרו נכון כדי שחייכם ישתנו לטובה, בהרבה תחומים אחרים, שאפילו לא דמיינתם.