צבע אור ואוירה / דירת 4 חדרים שהפכה ל3 עם סוויטה מפנקת ומרווחת, חדר עבודה וסלון ושני חדרי שירותים. במרכז העיר כפר סבא

“אני רוצה שתעשי מקום לכל האוספים שלי, לספרים שלי – ויש לי המון – ובעיקר, אני צריכה שבמטבח יהיה לי מקום לכל דבר”. אלו היו הבקשות הראשוניות של הלקוחה המקסימה שלי שרכשה דירת 4 חדרים ישנה והפכנו אותה לביית מדהים עבורה. בית שיש בו אור, צבע והמון אוירה, בדיוק כמו שהיא חלמה ואף יותר.

תכנון ועיצוב פנים בגישה הוליסטית, הרואה את האדם כשלם הגדול מסך חלקיו מנחה את התפיסה העיצובית שלי.

לטעמי, החוסן הפנימי שלנו והסביבה בה אנו חיים ופועלים, קשורים ומשפיעים זה על זה .

ואכן, בביית הזה “חיים יחדיו” בהרמוניה, עץ ובטון, כפרי ומודרני, אוסף אישי מגוון בעל ערך נוסטלגי, תכנון מוקפד וניקיון עיצובי. הם משפיעים על חייה של הלקוחה הן ברמה האנרגטית והן ברמה המעשית. במילים אחרות,. Therapy by Design@

היו למעשה מספר אתגרים מרכזיים בפרויקט.

  1. יצירת מקומות אחסון רבים כמעט בכל מקום בביית, שמצד אחד לא יעמיסו על החלל ומצד שני יספקו מקום לחפצים / מכשירים  / ספרים ועוד שהביאה איתה. למשל –עבור 2 שואבי אבק שנדרש להם חיבור לחשמל והוכנסו לארון נבנה כחלק מנישה שיצרנו במסדרון, כך שהם זמינים לשימוש מידי.
  2. הצגת אוספים. הלקוחה הביאה איתה אוספים מסוגים שונים של פיסלונים ופסלים, החל ממיניאטורות וכלה בפסלים גדולים וכבדים, כולם בעלי משמעות נוסטלגית. את כולם היא רצתה לראות כל העת.
  3. מטבח – הלקוחה ביקשה שלכל דבר שהיא מביאה איתה, יהיה מקום במטבח החדש. מאחר שלא היה טעם לבנות ארונות עליונים שמבינה פונקציונאלית לא יכלה לעשות בהם שימוש, זה היה אתגר לא קטן.
  4. פינת אוכל. הלקוחה החליטה לוותר על פינת אוכל ואמרה שכשתהיה מרפסת בעתיד, היא תארח שם…. אבל אני החלטתי שצריך פתרון לכאן ועכשיו. אז איך פותרים את בעיית האירוח?

הבחירה בצבעים השקטים – לבן (קירות, ארונות) ואפור (שיש במטבח, ריצוף וחיפוי) היוו רקע לצבעוניות שבאה לידי ביטוי בחפצי האומנות והאוספים בעלי משמעות נוסטלגית עבור הלקוחה.

החומרים שעשיתי בהם שימוש בפרויקט הזה הם עץ אלון וחומרים בטקסטורה ובמראה בטון. הקפדתי לאזן בין החומרים כדי לא ליצור עומס על החלל. החומר שמייצג את הקשר לאדמה ומקבל ביטוי רב בפרויקט, הוא עץ אלון. ללקוחה היו פריטים מעץ אלון והמשיכה הטבעית שלה לחומר הזה, יצרה חיבור מעניין בין הצבעים הלבנים, הריצוף דמוי בטון והעץ שמסמל המשכיות, חיבור לעבר ובסיס לצאת ממנו למחוזות חדשים. בקיצור, עיצוב (ה)פנים In & Out

 

להזמנת ייעוץ ליצירת שינוי לחצי כאן לשליחת הודעה או התקשרי:-

טובה דוד – תכנון ועיצוב פנים 050-5657975

Design Your Life In & Out 💃 Therapy By Design